Google Expeditions

Aplikacja Google Expeditions to narzędzie edukacyjne, które korzysta z technologii rzeczywistości wirtualnej. Pełniąc rolę przewodnika (nauczyciel), może zabrać grupę osób w wirtualny spacer po różnych zakątkach świata oraz przestrzeni kosmicznej. Z drugiej strony, będąc odkrywcą (uczeń), można przeżyć niezwykłą podróż, nie wychodząc ze szkoły.

Lekcje teoretyczne już od dawna są przeżytkiem. Ponieważ jednak ucząc się na przyrodzie o faunie oceanicznej, trudno tego oceanu dotknąć. Można jednak wybrać się na spacer szlakiem nurków, którym udało się spotkać morskie stworzenia. A kto nie chciałby się wybrać w podróż kosmiczną na lekcji fizyki lub zwiedzić Wielkiego Kanionu na lekcji geografii?

Polecamy Google Expeditions wszystkim nauczycielom. Jedyne trudności techniczne, które trzeba pokonać to: podłączenie smartfonów nauczyciela i uczniów do jednej sieci WiFi oraz użycie okularów do wirtualnej rzeczywistości – trzeba zrobić je samemu z kartonu lub kupić gotowe (ceny zaczynają się od 10 zł za sztukę). Oczywistym jest fakt, że musimy także zainstalować odpowiednią aplikację na smartfon z Androidem lub iOS.

Poniżej krótki film, wydany przez Google for Education z okazji przekroczenia miliona wycieczek w tym narzędziu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.