Obsługa ruchu z płytką SenseHat

SenseHat to rozszerzenie komputera Raspberry Pi, wzbogacające go o masę czujników do dowolnego wykorzystania (w zamyśle naukowego). Montując SenseHata do GPIO w naszej malinie, otrzymamy dostęp do magnetometru, żyroskopu, akcelerometru, barometru, termometru, wilgotnościomierza, joysticka i macierzy LED 8×8. To wszystko da się łatwo oprogramować w języku Python. SenseHata można użyć w wielu doświadczeniach, zbudować stację pogodową, albo wysłać w kosmos w ramach konkursu Astro Pi. Możliwości jest wiele.

Brzmi skomplikowanie? Nic podobnego. Jego obsługa jest dziecinnie prosta. Do samych ćwiczeń nie potrzebujemy nawet prawdziwego komputera Raspberry i SenseHata, gdyż istnieją emulatory tych sprzętów (np. Trinket.io) i możemy sobie na nich poćwiczyć. Kod, który tam napiszemy będzie działał też na fizycznym sprzęcie.

Dla osób chcących szybko rozpocząć swoją przygodę z SenseHatem, spolszczyłem krótki poradnik obsługi ruchu. Jest wykonany w formie prezentacji, którą można pobrać, wydrukować (najlepiej 2 slajdy na jednej kartce) i spiąć ze sobą jako mini-książkę. Podgląd prezentacji publikuję poniżej (jeśli ktoś chciałyby włączyć ją na rzutniku). Link do jej pobrania będzie jeszcze niżej. Dzięki niemu będzie można pobrać wersję w formacie PDF (będzie potrzebne konto Google).

Przejdź do edytora (musisz być zalogowany na koncie Google)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.