Weekendowa Dawka Kodu(7)

Tematem dzisiejszego zadania są listy i praca z nimi. Zostało ono zadane na rozmowie kwalifikacyjnej w Airbnb. Każda metoda rozwiązania jest dobra, ale rozwiązanie da się wykonać za pomocą pojedynczej pętli. Zachęcam do pracy i komentowania.

Masz daną listę liczb całkowitych, w której wartości mogą się powtarzać. Twoim zadaniem jest znalezienie największej możliwej sumy liczb takich, że żadne dwie nie będą swoimi sąsiadami.

Przykładowo dla listy: [2,4,5,6,2] wynikiem będzie 10, bo to suma 4 i 6. Z kolei dla listy [7,1,2,3,7] rezultatem będzie 16, gdyż liczby całkowite, które wybierzemy to 727.

Autor artykułu: Piotr Szlagor

Nauczyciel matematyki i przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych i Dwujęzycznych Szkołach im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Autor wielu publikacji poświęconych nauce podstaw programowania, w tym "Scratch. Nauka programowania przez zabawę", wydanej drukiem przez wydawnictwo Komputer Świat. Entuzjasta wykorzystywania nowych nowoczesnych narzędzi w czasie lekcji. Prywatnie miłośnik koszykówki i aktywnego wykorzystywania czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.